Za naše najmladje predviđen je prostor koji u potpunosti odgovara načinu nastave koji je najpogodniji za ovaj uzrast. To podrazumeva da deca usvajaju jezičke strukture kroz prave životne situacije što dalje znači da mogu slobodno da se kreću, da ostvaruju interakciju jedni sa drugima, da uče kroz glumu, igru i pokret. Na ovakav način stiče se praktično znanje engleskog jezika u veseloj, zabavnoj i razigranoj atmosferi bez jasne svesti da je proces učenja u toku. S druge strane, svaki čas je pažljivo osmišljen sa jasnom strukturom i očekivanim ishodom, gde se posebno vodi računa da svi učenici budu fokusirani na zadatake, koncentrisani i dobro vođeni kroz svaku aktivnost.

Upotreba multimedijalnog sadržaja kao pratećeg elementa aktivnosti čini nastavni proces dodatno interesantnijim i podsticajnim za usvajanje znanja.

Program po kome se radi podrazumeva kreativni i kognitivni razvoj, pruža mogućnost deci da izraze svoje mišljenje i imaju inicijativu, da se oslobode straha kada treba samostalno da se izraze, a poštovanjem pravila uče se društvenim veštinama i radu u okviru grupe.

Gradivo koje se obrađuje je u saglasnosti sa školskim gradivom što deci omogućava da budu spremni za zahteve koji se pred njima postavljaju u školi.

Koncept rada podrazumeva razvijanje veština čitanja i pisanja, kao i razvoj fine grafomotorike što je od ključnog značaja na ovom uzrastu, a i dobra priprema za polazak u školu.

Aktivnosti koje podrazumevaju izradu različitih predmeta, čitanje priča, kao i stvaranje novih priča po slikama dosta su zastupljene u našem radu, a od velikog su značaja za usvajanje jezičkih struktura na ovom uzrastu.